Yiğit Çevre Mühendisliği | Rulo Çim | Peyzaj | İlaçlama

Bahçe Düzenlemesi

Rulo Çim | Peyzaj | İlaçlama

Bahçe Düzenlemesi

17/01/2020 Peyzaj 2

Baharın ufak ufak gelmesi ile birlikte bahçe sahiplerinin ilk akıllarına gelen soru bahçe düzenlemesini nasıl yapabiliriz? Bahçe işleri ile ilgilenen herkes çok iyi bilir ki, bahçeye ekilecek çimler ya da çiçekler bahar gelmeden önce yapılmalıdır. Yetiştirmeyi düşündüğünüz tüm çiçekler için ya da çimlendirme için tohumları kışın sonuna doğru ekmelisiniz. Aslına bakılırsa bahçe düzenlemesi mimari bir çalışmadır. Herkes kendi bahçesi için düzenleme ya da peyzaj çalışmaları yapabilir, elbette ki gerekli bilgilere sahip ise. Ancak profesyonel bir düzenleme ve göz alıcı bahçeler istiyorsanız iyi bir peyzaj mimarından ya da profesyonel olarak bu işi yapan firmalardan bahçe düzenlemesi hizmeti almalısınız. 

Bahçe düzenlemesi işlemleri standart kalıplara uymayan ve her bir bahçeye göre değişiklik gösterebilen bir çalışmadır. Her bir bahçenin bulunduğu iklim farklı olabilir. Bahçenizin güneş aldığı noktalar değişiklik gösterebilir ve bahçeniz ile eviniz arasındaki mesafe bahçe düzenlemesi çalışmalarında etkin ve belirleyici rol oynar. 

Bahara bahçelerinizde güzel çiçekler, ağaçlar ve yemyeşil çimlerle girmek istiyorsanız ekimi ne zaman yapacağınızı çok iyi bilmelisiniz. Bahçe çalışmalarında henüz deneyimli değilseniz bilmeniz gereken ilk kural; bahçe düzenleme çalışmaları belirli zamanda yapıldığında iyi sonuçlar verir. Bir bahçe düzenlemek istiyorsanız bunu yılda 1 kez değil 2 kez yapmalısınız. Hem yaz başlamadan hem de kış başlamadan olmak üzere 2 kere bahçe düzenleme yapılır. Yaz başlamadan yapılan bahçe çalışmalarında hangi çiçeği nereye koymanız gerektiğini, bahçenin peyzaj yapısını belirleyebilirsiniz. Ne tarz ağaç ve çiçekler dikmek istediğinizi, bunları nereye ekmek istediğinizi belirlemelisiniz. Kış aylarında ise sonbahardan dökülen yaprakları temizlemeli, solan çiçeklere bakım yapmalısınız. Bitkiler gelen soğuk havalar ile birlikte kendilerini kış ayına hazırlarlar. Sıcak mevsim bitkileri yetiştiriyorsanız ve soğuk bir iklimde yaşıyorsanız bitkilerinizi, çiçeklerinizi kışa karşı korumalısınız. Onları mümkün olabilecek en iyi şekilde sarmalı ve soğuktan minimum şekilde etkilenmelerini sağlamalısınız. 

Bahçe Düzenlemesi Nasıl Yapılır? 

Bahçe düzenlemesi esasında kolay gibi görünen ancak incelik ve özen isteyen bir iştir. Eğer ki, bahçe işlerinden biraz anlıyorsanız günlük ya da ufak bakımları kendiniz yapabilirsiniz. Hiç bilmiyorsanız ya da çok daha profesyonel bir destek almak istiyorsanız iyi bir peyzaj mimarı ile ya da peyzaj firması ile çalışmalısınız. Bahçeleriniz dışarıya açılan doğanız, sizi dışarıya karşı gösteren çiçekli evlerinizdir. Güzel görünmesini, iç açıcı olmasını herkes ister. Bunun için profesyonel bir yardım almak ya da merak ettikleriniz hakkında fikir danışmak istiyorsanız sizleri her zaman cevaplayacak peyzaj mimarlarımızla görüşme yapabilirsiniz. Ücretsiz keşif talebinde bulunabilir ve bahçelerinizi durumu, bahçe düzenlemesi işlemleri hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz. 

   

  2 cevap

  1. […] bahçe düzenleme çalışmaları için de kullanılır. Peyzaj denilince ilk akla gelenler, bahçe düzenleme çalışmalarıdır. Bu sebeple de bahçe bakımı ya da bahçe düzenleme işlemlerini de peyzaj […]

  2. […] hazırlıklarını yapmak gerekir. Güzel bahçelere sahip olmak için dilerseniz kendiniz bahçe düzenleme işlemleri yapabilir ya da uzman bir firmadan bahçe bakımı ya da rulo çim ekimi hizmeti […]

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  eighteen − 6 =