Yiğit Çevre Mühendisliği | Rulo Çim | Peyzaj | İlaçlama

Depo Dezenfektan İlaçlaması

Rulo Çim | Peyzaj | İlaçlama

Depo Dezenfektan İlaçlaması

23/05/2020 İlaçlama 0
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Tüm dünyada ve ülkemizde yaşanan salgın sebebi ile iş yerleri, ofisler, insanların yoğun olduğu tüm alanlara özel dezenfektan ilaçlama işlemleri yapılmaktadır. Pandemi ile mücadelede önemli bir yere sahip olan dezenfekte ilaçlama özellikle de büyük alanlarda yapılması neredeyse zorunlu olan bir hizmettir. Son günlerde normalleşme çalışmalarının da başlamasıyla depo dezenfektan ilaçlaması ihtiyaçları da artmıştır. Personellerin işe dönüşünden önce tüm alanların iyice dezenfekte edilmesi ile birlikte risk oranı büyük azalıcaktır.

İlaçlama hizmetlerinde yapılacak alanın ve uygulanacak ilaçlama tekniğinin önemi büyüktür. Alanlara göre yapılacak ilaçlama teknikleri değişiklik gösterebilir. Ya da alanda bulunan canlılara göre yapılacak ilaçlamalar, ilaçlamanın tekniği de değişiklik gösterir. Tüm bu konularda sizlere yardımcı olabilmesi ve doğru yönlendirme yapabilmesi için iyi bir ilaçlama firması ile çalışma yapmalısınız.

Depo Dezenfektan İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Depolar büyük ve hacimli alanlardır. İçlerinde pek çok insanı ve ürünü bir arada bulundururlar. Özellikle de yurtdışı bağlantılı firmaların depoları göz önüne alındığında içerisinde pek çok bakteri, virüs, görülemeyen canlılar ya da böcek ve haşerelere rastlamak mümkündür. Son günlerde yaşanan pandamı sebebiyle yurtdışından gelen ve yurtdışına gönderdiğimiz tüm ürünler aynı zamanda bir salgının da başlangıcı olabilir. Bu yüzden depolarda yapılacak olan depo dezenfektan ilaçlaması oldukça büyük öneme sahiptir.

Antre depolar ve lojistik alanlarında ilaçlama yapılması ve düzenli bir hizmet sağlanması oldukça büyük öneme sahiptir. Çeşitli ülkelerden gelen konteynerların içinde pek çok cinste haşere ve bakteri, virüs bulunabilir. Bu canlılar yeni bir coğrafyaya gelişleri ile birlikte farklı türdeki popülasyonların üremesine ve farklı türlerde canlıların oluşumlarına ya da yok olmalarına sebep olabilirler. Bu durum hafife alınacak ya da azımsanacak bir konu olmadığı gibi dikkatli bir şekilde ele alınmaz ise son günlerde yaşamış olduğumuz salgın gibi durumların yeniden yaşanması kaçınılmaz olacaktır.

Bugünlerde yaşanan coronavirüs salgını Çin’den geldiği gibi bir dönem yaşadığımız kromkongo kanalı hastalığı da yine yurtdışı kaynaklı bir salgındı. Lojistik depoların, antre depoların yerleşim yerlerinden uzak olması insanlara etkisini bir nebze azaltsa da içerisinde çalışma gösteren pek çok kişiyi doğrudan etkilemektedir. Bu nedenle depo dezenfektan ilaçlaması çalışmaya başlanmadan önce ve belli aralıklarla muhakkak yapılmalıdır. Orada çalışma gösterip evine giden personeller hem taşıyıcı hem de aynı zamanda hastalığın direkt hedefi konumundadır.

Depo Dezenfektan İlaçlama Ne Zaman Yapılmalıdır?

Temizlik, hijyen ve özellikle de dezenfektan ilaçlamanın bu denli mühim olduğu bugünlerde ilaçlama hizmeti almaktan kaçılmamalı hatta düzenli ve sık aralıklarla bu hizmetlere başvurulmalıdır.

Her sektörde olduğu gibi ilaçlama sektöründe de deneyim, tecrübe, uzman ve eğitimli personel oldukça önemlidir. 15 yılı aşkın bir süredir ilaçlama alanında hizmet veren firmamız Yiğit Çevre Mühendisliği bu sektörde öncü bir firma haline gelmiştir. Alanında uzman personellerimizle, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış hizmetlerimizle sizlere tüm ihtiyaçlarınızda çözüm sunmaktan mutluluk duyarız. Yalnızca depo dezenfektan ilaçlaması değil pek çok canlı türünde tekniğine uygun ilaçlama hizmetleri verilmektedir. Detaylı bilgi için iletişim sayfamızdaki bilgilerden bizlere ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × two =