Yiğit Çevre Mühendisliği | Rulo Çim | Peyzaj | İlaçlama

Doğal Rulo Çim

Rulo Çim | Peyzaj | İlaçlama

Doğal Rulo Çim

29/03/2020 Rulo Çim 0

Özel çiftlik alanlarında çim tohumu ekilerek üretilen ve yüksek kaliteye sahip çimlerin kalıplar halinde kesilerek bir başka noktaya ekilmesine doğal rulo çim ekimi denir. Doğal rulo çimler herhangi bir çim ekiminden farksızdır. Onları diğerlerinden farklı kılan ise özel çiftlik alanlarında profesyonellerce ve özel bitki ilaçları ile üretilmelidir. Doğal rulo çimlerin aynı zamanda yetiştirilmesindeki asıl amaç bir başka konuma taşınıp ekilebilmeleridir.

Peyzaj sektöründe önemli bir yere sahip olan rulo çim özellikle de bahar aylarında en çok ihtiyaç duyulan bitki türüdür. Peyzaj denildiğinde akla ilk gelenlerden biri çimler, güzel ve renkli çiçekler ile ağaçlardır. Herkes bahçelerinde güzel çimlere sahip olmak ister. Ancak çim bakımı oldukça zahmetli ve özen gerektiren bir işlemdir. Çim tohumu ekerek güzel çimlere sahip olmak istiyorsanız; havanın 20 dereceyi aştığı zamanlarda yani bu zaman dilimi baharın yaklaşmasıyla olur, çim ekimi yapabilirsiniz. Çim tohumu ekimi hakkında bilgi almak istiyorsanız “Çim Tohumu Ekimi Nasıl Yapılır” adlı makalemizi okuyarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Ya da tüm merak ettikleriniz için bizlere iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden de ulaşabilirsiniz.

Çim tohumu ekimi bilindiği üzere biraz zahmetli ve uzun zaman alan bir işlemdir. Bu nedenle profesyonel bir yardım almak hem daha karlı hem de kısa sürede güzel bahçelere kavuşmanızı sağlayacak bir işlemdir. Baharın gelmesi ile birlikte herkes doğal rulo çim bahçelere sahip olmak ister. Bu yüzden işin eli peyzaj mimarlarından destek almak oldukça doğru bir seçim olacaktır.

Doğal Rulo Çim Fiyatları

Doğal rulo çimler ile ilgili fiyat aralıkları her yıl değişkenlik gösterir. Hem o yıl içerisindeki bitki ilaçlarına hem de ekonomik koşullara bağlı olarak belirlenen metrekare başına çim fiyatları, aynı zamanda bahçelerinizle de doğru orantılıdır. Ekimin yapılacağı alanın iklim koşulu, metrekaresi, alanın yüzeyi fiyatları oldukça etkileyen faktörlerdir. İyi bir doğal rulo çim fiyatı elde etmek için bahçelerinizle ilgili detaylara sahip olmak gereklidir. Ancak sizler bahçeleriniz hakkında detaylı bilgi sahibi değilseniz ve profesyonel bir bakış açısı istiyorsanız tüm bu işlemler için peyzaj mimarlarımızdan ve ziraat mühendislerimizden destek alabilirsiniz. Ücretsiz keşif talebinde bulunarak bahçeleriniz ile ilgili detaylı bilgiye sahip olabilir, iyi bir peyzaj çalışması örneğine de elde edebilirsiniz. Peyzaj mimarlarımızın sizlere vereceği özel bilgiler ile alanlarınıza en uygun ve uzun ömürlü gidecek bitkileri öğrenebilirsiniz. Tüm bu detaylar hakkında bilgi almak, bahçe çalışmaları ile ilgili merak ettiklerinizi gidermek ve diğer sorularınız için bizlere iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilirsiniz.


     

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    2 × five =