Yiğit Çevre Mühendisliği | Rulo Çim | Peyzaj | İlaçlama

Fare İlaçlama

Rulo Çim | Peyzaj | İlaçlama

Fare İlaçlama

26/05/2020 İlaçlama 0
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Fareler yeryüzünde pek çok coğrafyada yaşam gösteren ve bulunduğu koşullara kolaylıkla uyum sağlayabilen canlılardır. Fareler dünya üzerinde incelendiğinde 3 farklı türde görünür. Bunlar; ev faresi, çatı faresi ve lağım faresi olarak 3 gruba kabaca ayrılabilir. Fareler memeli bir canlı türüdür ve sıcakkanlı hayvanlardır. Sıcakkanlı olmaları onların insanların yaşadığı ortamlarda yaşayabilecekleri anlamını taşımaktadır. Özellikle de evlerde rastlanan fareler oldukça can sıkıcı ve ürkütücü olabilmektedir. Fareye rastlanıldığında fare ilaçlama yaptırmak kaçınılmaz olmaktadır. Aksi halde ondan kurtulmanın yolu oldukça zorlayıcı olabilecektir.

Fare İlaçlama Hizmeti

Fareler yapıları itibariyle birbirleri ile yaşayan sosyal canlılardır. Yani bu durum tehlikeyi bir o kadar katlamaktadır. Birlikte yaşamaları dolayısıyla üremelerini de arttırır. Üstelik çok hızlı üremeleri ile de ünlü olan bu canlılar ile baş etmek zorlayıcı olabilmektedir. Tahıl, meyve, kök, böcek ve ot gibi farklı türlerde yiyeceklerle beslenebilirler. Fareleri dayanıklı ve yaşamlarını uzun süreli kılan bir diğer durumda kendi boylarının 5 katı kadar sıçrayabilmeleri ve her bir delikten kemiksi bir yapıya sahip oldukları için geçebilmeleridir.

Fareler hem görünüm hem de yaşadıkları ortam düşünüldüğünde oldukça can sıkıcı, korkutucu ve mide bulandırıcı olabiliyorlar. Bir fare yılda ortalar 5 ila 7 kez hamile kalabilir ve bu hamilelikten de ortalama 7 ila 9 yavruya sahip olabilir. Sayı bakımından oldukça fazla olan bu durum alanlarınızın istilaya uğraması için ise oldukça kısa bir süredir. Fareler ortalama olarak 11 ay kadar yaşarlar. bu durum ev fareleri için geçerlidir. Çatı fareleri ise 16 aya kadar yaşayabilir. Asıl can sıkıcı durum ise lağım farelerinin 4 yıla kadar yaşam faaliyeti sürdürebilmeleridir. Tüm bu kıstaslar göz önüne alındığında, farelerin insan sağlığına da oldukça zararlı birer canlılar olduğu düşünüldüğünde fare ilaçlama hizmeti kaçınılmaz olmaktadır.

Bir ilaçlama hizmeti almak için öncelikle o durumun oluşmasını beklemek çoğu zaman yanıltıcı olabilir. Evler için bu durum söz konusu olmasa da farelerin oldukça fazla sevdiği restaurant ve cafe mutfakları düşünüldüğünde bu alanlarda fare ilaçlama hizmeti düzenli olarak yapılmalıdır. Fareler ilaçlama olan alandan uzak durarak hem mekanınızı hem de müşterilerinizi büyük bir tehlikeden korumuş olacaksınız.

Fare İlaçlama Nasıl Yapılır?

Fareler ile mücadelede amatör yöntemlerle ilaç, kapan ve benzeri yakalama araçları kullanılmaktadır. Bunları profesyonel ilaçlama firması değil bireyler kendi yöntemleri ile uygulamaktadır. Bu bir bakıma bir çözüm gibi görünse de aslında belirttiğimiz gibi fareler bir arada yaşayan ve pek çok yavrusu bulunan canlılardır. Yani gördüklerinizi öldürmek yeterli olmayacak esasında yuvayı ortadan kaldırmalısınız. Belediyeler sıvı ilaç uygulaması kullanmaktadır. Ancak bu da çok etkili bir etkili olmamaktadır. Kemirgen ilaçlama işleminde aslında pek çok yöntem bulunur ve farenin cinsine göre, ilaçlama yapılacak alana göre bu değişiklik göstermektedir.

Yiğit Çevre Mühendisliği firmamız ev, iş yeri, restaurant – cafe, depo, ofis ve benzeri yerler için 3 farklı türde ilaçlama hizmeti sunmaktadır. Bunlar şöyledir:

  • İstasyon ile fare mücadelesi
  • Canlı yakalama istasyonu ile fare mücadelesi
  • Yuva yemlemesi ile fare mücadelemesi

Bu üç tür de etkilidir. Hangi tekniğin uygulanacağı ise firmamız uzmanları tarafından belirlenip en etkili bir şekilde probleminiz çözümlenecektir. Konu hakkında detaylı bilgi almak ya da kemirgen ilaçlama ve fare ilaçlama hizmeti almak için aşağıdaki talep formunu doldurabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen + eight =