Yiğit Çevre Mühendisliği | Rulo Çim | Peyzaj | İlaçlama

Halkalı Rulo Çim

Rulo Çim | Peyzaj | İlaçlama

Halkalı Rulo Çim

06/02/2020 Rulo Çim 0

Keyif veren işler denince akla ilk gelenlerden biri de bahçe işleri ile uğraşmaktır. Pek çok kimse bir şeyler ekmekten, biçmekten, bunun meyvelerini yemekten ya da meyve vermese dahi o rengarenk çiçeklerle, doğayla uğraşmaktan zevk alır. Elbette bu durum tüm herkes için geçerli değildir. Bu durumdan hiç hoşlanmayan bilakis yorucu bulan bir kitle de vardır. Bahçe denildiğinde temel bitkilerden biri olan rulo çim yeşillendirme çalışmalarının ilk akla gelenlerdendir. Özellikle de Halkalı rulo çim çalışmalarına oldukça talep gösteren bir bölgedir.

Çiçek ekimi, ağaç budanması, rulo çim ekimi bahçe çalışmalarının önemli aşamalarıdır. Baharın yavaş yavaş yaklaştığı bu dönemlerde bu çalışmalara başlamak, hazırlıklarını yapmak gerekir. Güzel bahçelere sahip olmak için dilerseniz kendiniz bahçe düzenleme işlemleri yapabilir ya da uzman bir firmadan bahçe bakımı ya da rulo çim ekimi hizmeti alabilirsiniz.

Halkalı Rulo Çim Ekimi Nasıl Yapılır?

Rulo çim ekimi işlemleri profesyonel bir bilgi gerektiren bahçe çalışmalarıdır. Tecrübesiz iseniz ya da bahçeleriniz için daha öncesinde böyle bir çalışma yaptırmadıysanız uzman bir destek almanızı tavsiye ederiz. Küçükçekmece ve özellikle Halkalı rulo çim ekimi için pek çok kez talepte bulunan yerler arasındadır. Bunun temel sebebi de bölgede bulunan yeşillik alanlarının, sitelerin ve villaların çoğunlukta olmasıdır. Rulo çim ekimi hakkında bilgi sahibi olmak adına nasıl ekildiğini merak ediyorsanız aşamalar şu şekildedir.

 • Öncelikli olarak yapılacak ilk işlem hazır çim ekimi yapılacak alanın temiz ve tesviye edilmiş olmasıdır. Alanda herhangi bir çöp, atık ya da benzeri maddeler bulunmamalıdır. Alandaki tüm yabani otlar çöplerle birlikte temizlenmelidir. 
 • Alanın temizleme işlemi yapıldıktan sonra toprağın tesviye edilmesi gereklidir. Toprak yeni bir rulo çim ekimine elverişli değilse alandan ihraç edilmeli ve yerine yeni toprak serilmelidir. Bu yeni toprağın yüksekliği ise 3 ila 5 cm aralığında olmalıdır.
 • Alanın temizlenmesi ve toprağın dümdüz bir şekilde tesviye edilmesinin ardından, tarlalardan o gün içerisinde kesilip getirilen rulo çimler serilmelidir. Çimlerin kesimi ile yeni alana dikimi arasındaki süreç 24 saati geçmemelidir. Aksi halde çimlerde çürümeler gözlenir. 
 • Rulo çimlerin her bir parçası köşelerden iç alanlara olacak şekilde serilmelidir. Serim işlemi bittikten sonra çimlerin üzerinden çok da zarar vermeyecek şekilde bir silindir ile geçmeli ve böylelikle çimlerin toprağa yapışması sağlanmalıdır. 

Tüm bu işlemlerin ardından güzel bir çim alana, bahçeye sahip olmanız mümkündür. Hazır rulo çimlerin en büyük avantajı çok kısa bir süre içerisinde güzel bahçelere sahip olmanızı sağlamalarıdır. Ekstra çaba ve bakım gerektirmeden yemyeşil bahçelere 1 gün içinde sahip olabilirsiniz. Sizler de Halkalı rulo çim hizmeti almak istiyorsanız firmamızdan destek alabilir, ücretsiz keşif talebinde bulunarak en güzel bahçelere nasıl kavuşabileceğiniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

   

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  5 × 1 =