Yiğit Çevre Mühendisliği | Rulo Çim | Peyzaj | İlaçlama

Hazır Çim Ekimi Mevsimi Ne Zamandır?

Rulo Çim | Peyzaj | İlaçlama

Hazır Çim Ekimi Mevsimi Ne Zamandır?

22/03/2020 Rulo Çim 0

Bahçeleriniz için hazır çim uygulaması yaptırmak istiyorsanız doğru zamanı bilmeniz oldukça önemlidir. Doğru zamanda yapılan hazır çim uygulaması hem daha güzel görünecek hem de daha uzun ömürlü olacaktır. Bu nedenle de doğru zamanda uygulama oldukça önemlidir. Hazır çim başka bir çiftlikte üretilip istediğiniz alanlara direkt olarak ekilip uygulanabilen çimlerdir. Bu özelliği ile de özellikle de bahar aylarında sıklıkla tercih edilir. Havaların ısındığı bu günlerde Mart ve Nisan ayları gibi tüm bahçe sahipleri hazır çim arayışında olurlar. Bölgeden bölgeye değişiklik göstermesine bağlı olarak hazır çim ekimi için doğru zaman esasen bahar aylarıdır.

Hazır çimlerin yıl boyunca her zaman uygulanabilir olduğu da söylenebilir. Ancak belirttiğimiz üzere bahar aylarında yapılan hazır çim ekimi daha uzun ömürlü olur ve daha verimli kullanmanızı sağlar. Ancak bilinmelidir ki, aşırı sıcak ya da aşırı soğuk havalarda hazır çimlere özel bir bakım gereklidir. Çimler yapıları gereği yumuşak havaları sever ve o dönemlerde verimli büyüme ve yaşam gösterir. Ancak aşırı sıcaklık gösteren havalarda bol sulama ve iyi bakım ile bu gibi durumlarından üstesinden gelebilir ve hazır çimlerinizin uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

Hazır Çim Ekimi Yapan Firmalar

Bahçe bakımı, hazır çim bakımı maharet ve bilgi gerektiren bir iştir. Yanlış yapılan bakım ve ilaçlamalar ile bahçeleriniz aksine daha kötü sonuçlar doğurabilir. Çiçekleriniz ölebilir, çimleriniz solabilir ve ağalarınız kuruyabilir. Bu nedenle iyi bir bahçe bakımı yaptırmak ve bu konuda bilinçli hareket etmek önemlidir. Eğer bahçe bakımı ya da hazır çim ekimi gibi işleri bir profesyonel ile çözümlemek istiyorsanız Yiğit Çevre Mühendisliği firmamızı tercih edebilirsiniz. 15 yılı aşkın bir deneyim ile başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin her bir noktasına peyzaj, bahçe bakımı, rulo çim ve hazır çim ekimi hizmetleri sunmaktadır.

Bahar aylarında herkes dışarı çıkmak doğa ile iç içe olmak ister. Özellikle de büyük şehirlerde yaşam gösteren kimselerin en büyük özlemi arasında doğa, yeşillik, çiçekler yer alır. Bahçe sahibi kimselerin nispeten şanslı olduğunu düşünürsek onların da iyi bir bahçeye sahip olması için belli başlı çalışmalara ihtiyaçları vardır. Tüm peyzaj ve hazır çim çalışmalarınız için bizlerden destek alabilirsiniz. Üstelik sağlamış olduğumuz ücretsiz keşif imkanımız ile bahçeleriniz hakkında ücretsiz bir şekilde bilgi sahibi olabilir ve bu yönlendirmeler doğrultusunda çalışmalar yaptırabilirsiniz.

     

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    7 + 3 =