Yiğit Çevre Mühendisliği | Rulo Çim | Peyzaj | İlaçlama

Hazır Rulo Çim Fiyatları

Rulo Çim | Peyzaj | İlaçlama

Hazır Rulo Çim Fiyatları

18/02/2019 Rulo Çim 3

Baharın gelişi ile birlikte tüm bahçe sahibi kimseler alanlarını yemyeşil, canlı ve bakımlı görmek ister. Bu işlemin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için ise kişiler sıklıkla hazır rulo çim tercih eder. Ancak hazır rulo çim fiyatları ile çim yetiştirmenin maliyetleri birbiri ile örtüşür mü ya da hangisi daha karlıdır bunu iyi belirlemek gerekir.

Çimin kalitesi, cinsi, içeriğinde kullanılan özel karışımlar rulo çim fiyatları için öncelikli ve belirleyici özelliklerdir. Bahçenizin bulunduğu noktaya göre iyi ve doğru bir rulo çim seçmelisiniz. Doğru çimi seçmek, bahçenizin daha uzun süreli canlı ve güzel görünmesini sağlayacaktır.

Hazır Rulo Çim

Peyzaj, bahçe bakımı ve yeşillendirme çalışmalarının en başında rulo çim uygulaması gelir. Günümüzde teknoloji çok hızlı bir ilerleme gelişim gösteriyor. Durum böyle olunca teknoloji her sektöre olduğu gibi peyzaj ve hazır rulo çim sektörüne de fayda sağlıyor. Özel kesim aletleri ile çok farklı bölgelerde yetiştirilen çimler 1 metre uzunluğunda rulolar halinde kesiliyor ve dikim yapılacak alana taşınıp ekimi gerçekleşiyor.

Hazır çim söylemi akıllara yapay çim algısı yaratıyor ancak böyle değildir. Rulo çim tamamen doğal ortamlarda tarlalarda doğal koşullarla maksimum düzeyde bakım ve ilgi ile üretilen canlı çimlerdir. Rulo çimler kesilip başka bir alana uzman bir uygulayıcı tarafından kolaylıkla taşınıp ekilebilirler.

Hazır Çim Nasıl Döşenir?

Rulo çimin kesimi yapıldıktan maksimum 1 gün sonra kesilen çimler ekim yapılacak alana ulaştırılmalı ve ekim yapılmalıdır. Kesilen çimler 24 saat süre sonunda yapısını kaybedip ölmeye başlarlar. Bu da çimin ekim yapıldıktan sonraki ömrünü oldukça kısaltacaktır.

Rulo çim ekiminin yapılmadan önce serim yapılacak toprağın düz bir alan olması önemlidir. Bahçenin eğimli olması hazır rulo çim ekimini engellemez ancak tümsekler ya da çukurlar kesinlikle kapatılmalı, düzleştirilmelidir. Toprağın özellikle elenmiş gübreli bir toprak olması gerekir. 5 cm kökü ile birlikte serimi yapılan çimlerin kalıcılığının uzun olabilmesi için en önemli şart toprağa sımsıkı tutunabilmesi ve yeterli miktarda kök salması gereklidir. Bunun gerçekleşebilmesi için de yumuşak, eşenmiş ve elverişli toprak kullanımalıdır.

 

3 cevap

  1. […] inceleme yapıldığında pek çok hazır rulo çim fiyatları arasında değişiklikler gözlenebiliyor. Bu fiyat farklılıklarının sebebi çimin içeriğinde […]

  2. […] bakışta rulo çim fiyatları daha yüksek görünse de tüm maliyetler hesaplandığında ortaya çıkan meblağ aynı oluyor. […]

  3. […] bir şekilde gerçekleşmesi için ise kişiler sıklıkla hazır rulo çim tercih eder. Ancak hazır rulo çim fiyatları ile çim yetiştirmenin maliyetleri birbiri ile örtüşür mü ya da hangisi daha […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × four =