Yiğit Çevre Mühendisliği | Rulo Çim | Peyzaj | İlaçlama

İstanbul Rulo Çim

Rulo Çim | Peyzaj | İlaçlama

İstanbul Rulo Çim

22/02/2019 Rulo Çim 1

Bir rulo çim uygulanmadan önce serim yapılacak alandaki toprağın yapısı kesin olarak belirlenmelidir. Bahçenin gölgeli mi, yarı gölgeli mi olduğu da serilecek çimin yapısı ile ilgili bize detaylar verecektir. Profesyonel ve çok uzun ömürlü bir rulo çim hizmeti istiyorsanız şayet serim yapıldıktan sonraki sulama işlemlerinde suyun tuzluluk oranı dahi bilinmelidir. Çimin gün içerisindeki güneşlenme süresi bilinmeli ve çim seçimi buna göre yapılmalıdır. Eğer İstanbul rulo çim hizmeti almak istiyorsanız bahçenize serilecek çim bu bölgelerde yetişmeli ve alanın iklim koşullarına uyum sağlamalıdır.

İstanbul Rulo Çim Firmaları

Hazır rulo çimin ekim yapılacağı bahçe eğer ki yeniyse hususi olarak gübreli bir bahçe toprağına ihtiyaç duymayabilir. Alana ortalama 10 ila 15 cm kalınlığında ince yapılı dere kumunu sermek yeterli olacaktır. Rulo çimleri sererken çekip esnetmek yırtılmalarına be hasar görmelerine sebep olur. Çimler birleşme noktalarından ekilmelidir. Hiçbir parça arasında boşluk kalmamalıdır. Birbirine sıkı sıkıya bitişik olmalı ancak üst üste de gelmemelidir. Peyzaj ve bahçe bakımı konusunda deneyiminiz ya da yeterli bilgi birikiminiz yoksa İstanbul rulo çim firmasından destek almanız faydanıza olacaktır. İyi ekilen ve sağlıklı bir rulo çimin ömrü 5 – 10 yıl kadar sürebilir. Ancak usulüne aykırı ya da bilinçsizce yapılan çimler hemen sararıp bozulmaya ve ardından ölmeye başlayacaktır. Bu hem emeklerinizin hem de bütçenizin boşa gitmesine sebep olur.

Çimlerin ekimi sırasında yeni serilen rulo çimlere basılmamalı işlemlerin her biri tahta üzerinde sürdürülmelidir. Böylelikle yeni ekilen çimler ezilmeyecektir. Çimin ekiminden sonra bahçe ilk 10 gün boyunca herhangi bir insan ya da hayvan trafiğinden olabildiğince uzak tutulmalıdır. Ekim yapıldıktan sonra kökler toprağa güçlü bir şekilde bağlanmalı ve üzerindeki çimler herhangi bir ezilmeye maruz kalmamalıdır. Bu 10 ila 15 günlük sürenin sonunda ise eğer mümkünse 4 hafta kadar bir süre içinde yoğun bir basmaya bırakılmazsa çimlerin kökleri daha da gelişecek güçlenecektir.

Rulo çim ekimi profesyonelce ve uzman ekipler tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Bireysel olarak ya da bilinçsizce yapıldığında kötü sonuçlara sebebiyet verebilir. Bu sebeple bahçelerinizin uzun ömürlü canlı çimlere sahip olması için İstanbul rulo çim firması Yiğit Çevre Mühendislik’ten destek alabilirsiniz.

 

Bir cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 − 14 =