Yiğit Çevre Mühendisliği | Rulo Çim | Peyzaj | İlaçlama

Karınca İlaçlama

Rulo Çim | Peyzaj | İlaçlama

Karınca İlaçlama

02/06/2020 İlaçlama 0
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Karıncalar masum ve zararlı canlılar olarak görünmeseler de aslında çok da masum değillerdir. Birbirilerine destek olarak ve organize bir şekilde yaşam sürdürürler. Çalışkanlıklarıyla sıkça bildiğimiz karıncalar aslında küçük ve can sıkıcı olabiliyorlar. Özellikle de yaşam alanlarımızı istila ettiklerini düşünürsek durum işin içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Bahçeli ve bitki yoğunluğunun sık olduğu ev, iş yeri ve ofislerde karıncalara karşı önlem alabilmek adına karınca ilaçlama hizmeti alınmalıdır. Yapıları gereği oldukça dayanıklı bir canlıdır ve onlarla mücadele etmek normal koşullarda zorlayıcı olabilir. Karıncalar aynı zamanda çeşitli hastalıklar için de taşıyıcı özellikler barındırabilir ve insanları ısırabilirler. İstila altına aldıkları mekanlar bu sebepten dolayı hijyeni bir nebze de olsa kaybedebilir.

Diğer bir açıdan bakılacak olursa doğrudan doğruya zararlı bir canlı olmasalar da yukarıda belirttiğimiz gibi insanları ısırırlar ve bu can acıtacak düzeyde olabilir. Bu ısırıklar can yakmanın yanında mikropların da bulaşmasına sebebiyet verebilir ve çeşitli alerjilere de neden olabilir. Bu tehlike bir durum olduğundan karınca topluluğunu görmeye başladığınız andan itibaren karınca ilaçlama yaptırmalısınız.

Karıncalar yiyecekler de dahil pek çok şeyin üzerinde gezinir ve yediğimiz yiyecekler yoluyla bize mikrop, bakteri ve benzeri gözle görülemeyen canlıları taşıyabilir. Bulaştırdıkları hastalıklara şöyle bir bakacak olursak; tifüs, şarbon, verem, veba, dizanteri gibi rahatsızlıklara sebebiyet verdiklerini gözlemleyebiliriz.

Karınca İlaçlama Hizmeti

Bahçeli alanların olduğu evler, iş yerleri gibi yerlerde karıncalara rastlamak olağandır. Doğada kendi halinde yaşam gösteren karıncaların bahçelerde bazı bitkilere de zarar verdiğini görmek mümkündür. Hem insanlara hem de bitkilere zarar verdiği durumlarda karınca ilaçlama hizmeti alınmalıdır. Çünkü önlem alınmadığı takdirde bu durum bitkilerinizin ölmesine ve karıncaların tüm bahçeyi yok etmesine neden olabilir.

Yalnızca bitki ve insanlar üzerinde değil eşyalar üzerinde de kalıcı hasarlar bırakabilen bu küçücük canlılar eşyaların ahşap kısımlarını da çürütebilir. Hatta ev süngeri olarak bilinen hastalığı da karıncaların yaydığını söyleyebiliriz.

Karıncalar hızlı üreyen ve toplu bir şekilde yaşayan canlılar oldukları için gördüğünüz bir karınca aslında etrafta pek çok karınca daha olduğu gösterir. Bu yüzden ilk gördüğünüz anda önlem almalı ve deneyimli, profesyonel bir firmadan karınca ilaçlama hizmeti almalısınız. Bu ve benzeri tüm problemleriniz için bizlerle iletişime geçebilir ya da aşağıdaki iletişim kutusundan sizlerle irtibata geçeceğimiz bilgilerimizi bırakabilirsiniz.

     

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    six + 12 =