Yiğit Çevre Mühendisliği | Rulo Çim | Peyzaj | İlaçlama

Küçükçekmece Rulo Çim

Rulo Çim | Peyzaj | İlaçlama

Küçükçekmece Rulo Çim

23/01/2020 Rulo Çim 0

Bahçe işleri pek çok kimseye keyif veren, huzurlu olmasını sağlayan çalışmalardır. Bahar aylarının yaklaşması ile kendini gösteren bahçe çalışmaları özellikle de doğa tutkunları için vazgeçilmez işler arasında yer alır. Yemyeşil çimler, birbirinden renkli göz alıcı çiçekler ve gölgesinde huzurla oturabileceğiniz ağaçlar düşünüldüğünde bahçe ve peyzaj çalışmaları gerçekten de motive edici işler arasındadır. Özellikle de çim, bahçe güzelleştirmelerinde en önde gelen ve ilk tercih edilen bitki türüdür. Bahçeleri çimlendirme iki türde olmaktadır. Kimileri çim tohumu yardımıyla kendi çimlerini üretebilir, büyütebilirken kimileri de rulo çim ekimi yaptırarak bu duruma çözüm getirmiştir. Rulo çim ekimi profesyonel yardım gerektiren bir hizmettir. Eğer ki Küçükçekmece rulo çim ihtiyaçlarınız varsa kendiniz yapmak yerine bir peyzaj firmasından destek almanız gerekebilir. 

Rulo çim ekimi standart bahçe işlerinden biraz daha farklı olarak özel teknikler ve makineler gerektiren bir çalışmadır. Ancak hızlı ve kolay kurulumu ile alanınızın büyüklüğüne bağlı olarak 1-2 gün içinde yemyeşil bir bahçeye sahip olabilirsiniz. Rulo çimler iyi bir bakıma tabii tutulduğu takdirde oldukça uzun süreler yaşayabilir. Bu da uzun süre güzel ve yemyeşil bahçelere sahip olmanız demektir. 

Küçükçekmece Rulo Çim Firmaları

Rulo çim bahsettiğimiz üzere uzman bir destekle yapılabilecek bir bahçe çalışmasıdır. Çünkü rulo çimlerin ekilebilmesi için öncelikle alanın tesviye edilmesi gerekir. Ardından toprak uygun değilse alana yeterli miktarda toprak ekilmeli ve yeni, temiz toprak üzerine rulo çim ekimi gerçekleştirilmelidir. Rulo çimler halı gibi serilmeli ve köşelerden iç alana doğru dizilmelidir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta şudur; rulo çimlerin üzerinde fazla gezilmemeli ve bir silindir yardımı ile toprağa yapışması sağlanmalıdır. Hem rulo çimleri hasar uğratmadan, ezmeden hem de iyice baskı uygulayarak toprağa yapışması gerekir. Bu gibi hassas noktalarda gerekli özen gösterilmediğinde rulo çimlerin ömrü oldukça kısalır ve ölmeler, çürümeler gözlenir. Bu nedenle Küçükçekmece rulo çim firmaları ile çalışma yapmak ve yapılması gerekenler hakkında bilgi almalısınız. Yiğit Çevre Mühendisliği firmamız uzun yıllara dayanan bilgi ve birikimi ile bahçelerinizi güzelleştirmede sizlere her zaman destek sağlar. Ücretsiz keşif talebinde bulunmak ve tüm merak ettiklerinizi sormak için bizlere iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilirsiniz. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen − ten =