Yiğit Çevre Mühendisliği | Rulo Çim | Peyzaj | İlaçlama

Pire İlaçlama

Rulo Çim | Peyzaj | İlaçlama

Pire İlaçlama

13/06/2020 İlaçlama 1
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Parazit haşereler olarak bilinen pireler, gözle rahatlıkla görünemeyecek kadar küçük ama aslında bir o kadar da tehlikeli canlılardır. Taşıdıkları virüsler ile hem insanlara hem bazı hayvanlarda zararlı sonuçlara yol açarlar. Pireler pek çok insanın sağlık sorunu yaşamasına sebep olduğu gibi salgın hastalıkların artmasına ve taşınmasına da yol açar. Hatta şöyle bir geriye gittiğimizde ise binlerce insanın ölümüne sebep olan veba hastalığının taşıyıcılarının başında yer aldığını görürüz. Pireler zıplayarak hareket ederler. Canlı hayvanlardan virüs alabildikleri gibi ölü canlılardan da virüs kapıp insanlara taşıyabilirler. Bu yüzden bu canlı ile mücadelede pire ilaçlama hizmeti oldukça önemlidir.

Pireler en hızlı üreyen haşereler arasında ilk sıralarda yer alır. Üstelik uzun süre beslenmeden yaşabilirler. Bu durum da onları oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü yapmaktadır. Bir yıl içinde 15 kez üreme gösterirler ve her üremede 20 ila 30 kadar larva üretebilirler. Bu larvalar 1 hafta içerisinde ergin hale gelirler ve zararlı birer canlılara dönüşürler. Hızlı üremeleri ve hızlı büyümeleri sebebiyle oldukça tehlikeli canlılardır. Pire ile mücadelede bu sebeple pire ilaçlama oldukça önemlidir.

Pireler özellikle de kedilerde, köpeklerde ve kuşlarda sıklıkla görülür. Kümes hayvanlarında da rastladığımız pireler bakıldığında çevremizde pek çok yerde karşımıza çıkabilir. Sürekli olarak yakınımızda bulunan bu canlılar ile bize bulaşmaları da işten bile değildir. pireler hayvanların vücudunda yuva yaparlar ancak insanların vücudunda bu şekilde tutunamazlar. Buna rağmen güçlü bacakları sayesinde insanlara da kolaylıkla tutunabilirler. İnsanların vücutlarını daha ziyade kan emmek için kullanan pireler hayvanların vücudunu ise yuva olarak kullanırlar. Bu hiç de sevimli görünmeyen canlılardan kesin olarak kurtulmak için pire ilaçlama hizmeti almak neredeyse şarttır.

Pire İlaçlama Nasıl Yapılır?

Virüsleri hayvanlardan insanlara taşıyan, kan emerek beslenen, salgın hastalıklara yol açan ve küçük olsa da oldukça zararlı ve tehlikeli olan bu canlılardan kurtulmanın tek yolu düzenli olarak pire ilaçlama hizmeti yaptırmaktır. Haşere grubunun en tehlikeli canlıları arasında yer alan pirelerden kapalı alanlarda kurtulmak için sıvı ilaçlama yöntemi kullanılır. Buharlama ya da püskürtme yöntemi ile uygulanan sıvı ilaçlama tekniği ile pire ilaçlama yapılır ve pirelerde ciddi oranda azalma gözlenir.

Pirelerden kesin olarak kurtulmanın en temel yolu düzenli olarak ilaçlama hizmeti almaktır. Pire ilaçlama hizmeti alırken dikkat edilecek nokta uygulama yapacak firmanın bu işe verdiği ehemmiyettir. Pireler herhangi bir ilaç ile kolaylıkla öldürülemeyecek canlılardır. Uygulama tekniği olarak sıvı ilaçlama kullanılsa da içeriğine konulacak ilaç oldukça önemlidir.

Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı, gerekli tüm sertifikalara sahip, eğitimli ve alanında uzman personellerimizden pire ilaçlama hakkında bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Pireler mücadelesi zorlu ancak imkansız olmayan canlılardır. Bilinçli bir firma, uzman bir ekip tarafından yapılacak hizmetlerimizle tüm sorunlarınız 24 saat içinde çözüme kavuşacaktır. Düzenli hizmet alındığında %100 çözüm garantisi ile yaşam alanlarınız daha sağlıklı ve güvenli olacaktır.

 

Bir cevap

  1. […] ve bazı cins canlılarla örneğin; kemirgen, fare, yılan, pire, kene, böcek ve benzeri canlılarla bireysel olarak mücadele etmek oldukça zordur. Hatta çoğu […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen − eleven =