Yiğit Çevre Mühendisliği | Rulo Çim | Peyzaj | İlaçlama

Rulo Çim Firmaları Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Rulo Çim | Peyzaj | İlaçlama

Rulo Çim Firmaları Seçimi Nasıl Olmalıdır?

14/02/2020 Rulo Çim 0

Rulo çim özel çiftliklerde yetişen ve oradan rulolar halinde kesilerek başka noktalara montaj edilebilen özel bir çimdir. Yapısı itibariyle çim tohumu ekimi ile yapılan çimlerden hiçbir farkı bulunmaz. Onu diğer çimlerden ayıran en belirgin özelliği ise, özel olarak ve profesyonel eller tarafından bakılmış olması ve herhangi bir noktaya direkt olarak uygulanabilmesidir. Bahçeleriniz için rulo çim ekimi yaptırmayı düşünüyorsanız işinin ehli rulo çim firmaları ile çalışmalısınız. Çünkü rulo çim ekimi her ne kadar kolay ve rahatlıkla uygulanabilir görünse de aslında oldukça detaylara sahip bir işlemdir.

Rulo çimler halı gibi serilebilecek şekilde özel boyutlarda kesilirler. 1 metre uzunluğunda özel makinelerle kesilen çimler maksimum 24 saat içerisinde ekim yapılacak alana getirilmelidir. Çimler canlı birer varlıklar oldukları için 24 saat sonunda çürümeye, ölmeye başlayacaklardır. Bu nedenle de hızlı bir şekilde aksiyon almak önemlidir.

Rulo çimlerin her biri özel parçalar halinde kesildikten sonra ekim yapılacak alana getirilir ve köşelerden orta alanlara doğru ekimine başlanır. Her bir parça birbirine yapışık olacak şekilde serilir ve parçalar arasında boşluk bırakılmamasına da özen gösterilir. Çünkü aksi takdirde çimlerin o bölgesinde çürümeler meydana gelebilir ve bu da tüm bahçenizde kötü bir görünüm olmasına sebebiyet verir.

Rulo Çim Firmaları Nasıl Olmalıdır?

Bir rulo çim firmaları arayışındaysanız, bahçeleriniz için güzel birer peyzaj ve bahçe bakımı çalışması istiyorsanız kesinlikle alanında deneyimli ve maharetli ellerden yardım almalısınız. Bahçe bakımı oldukça önemli, özen ve tecrübe gerektiren bir iştir. Bahçelere peyzaj ya da rulo çim ekimi gibi işlemler yapılmadan önce alanda iyice keşif yapılması gereklidir. Çünkü hem güneş alan noktalar, gölgelik alanlar, bahçenin yapısı, evin bahçeye olan uzaklığı, bakım sıklığı ve bahçe sahibinin taleplerine göre bahçeye yapılacak işlemler değişiklik gösterir.

Her bir peyzaj, bahçe düzenleme çalışması özeldir ve kişiye özgüdür. Tüm bahçeler birbirinden ayrı bir çalışma gerektirir ve hem kişinin talebine hem de bahçenin yapısına göre dizayn edilir. Bu nedenle de tüm bu kıstasları göz önüne alacak aynı zamanda da bahçelerinizde harikalar yaratacak iyi bir rulo çim firmaları ya da peyzaj firması ile çalışmalısınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × two =