Yiğit Çevre Mühendisliği | Rulo Çim | Peyzaj | İlaçlama

Rulo Çim Kalınlığı

Rulo Çim | Peyzaj | İlaçlama

Rulo Çim Kalınlığı

27/02/2019 Rulo Çim 0

Bahçeleriniz için en iyi çimi bulabilmek için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Her çim en iyi çim olmadığı gibi her çim de sizin alanınıza uygun olmayabilir. Ancak yine de belli başlı değişmez kurallar vardır ki rulo çim tercihlerinizde bu konulara dikkat edebilirsiniz. İyi bir çim rulo çim kalınlığı bakıldığında ilk olarak kendini gösterecektir. Bunun yanı sıra ruloların standart bir şekilde ve düzgünce kesilip kesilmediğine de bakmanız gerekecektir. Ruloların bitim yerleri ve kenar kısımları düz olmalıdır.

Rulo çim parçalarının üzerinde herhangi bir delik ya da boşluk kesinlikle olmamalıdır. Rulo çimlerin kalınlığı kadar çim boyları da önemlidir. Rulo çimler düzen bir şekilde biçilmiş olmalı ve renkleri birbirine yakın hatta aynı olmalıdır. Bunlardan ayrı olarak da dikkat edilecek bir diğer konu ise içerisinde yabani otların olup olmadığıdır. Eğer tüm bu özellikleri satın alacağınız çim karşılıyorsa muhtemelen kaliteli bir rulo çim tercih etmiş olacaksınız.

Rulo Çim Kalınlığı Neden Önemlidir?

Bahsettiğimiz özellikler çimin kalitesini belirleyen bunu ilk bakışta anlamınızı sağlayan kıstaslardır. Ancak bunların dışında çimin kalitesini en çok belirleyen özellikler ise rulo çimin yetiştirilmesinde kullanılan çim tohumları ve özel karışımlardır. Bunları çimler büyüdükten sonra bilmeniz mümkün değil. Ama bahsedilen özellikleri barındıran tüm rulo çimler tohum ve karışım olarak kaliteli demektir. Yine de emin olmak için üreticiye ya da uygulayıcı firmaya kullanılan çim tohumlarını sorabilir hangi karışımlardan rulo çim elde ettiğini öğrenebilirsiniz.

Ülkemizin coğrafi özelliklerine bakarak her bölgede farklı tipte rulo çimler yetiştiğini öngörebilmek mümkündür. Ancak artık üretici firmalar özel karışımlar sayesinde tüm rulo çimlerin kaliteli düzeyde olmalarını sağlayabiliyorlar. Bahçeniz için seçeceğiniz en iyi rulo çim kalınlığı ortalama 1,5 ila 2 cm aralığında olmalıdır. Rulo çim homojen olmalı ve genel yapıda renk değişiklikleri gözle görülür düzeyde yoğun olmamalıdır.

Bahçelerinize en uygun çim tipini bulmak için Yiğit Çevre Mühendislik firmamızdan bir mühendis talebinde bulunabilir ve ücretsiz keşif talep edebilirsiniz. Uzmanlarımız alanınızda kullanıma en uygun rulo çim kalınlığı tespiti yapacak ve bahçelerinizde en iyi çimlerin uygulanmasını sağlayacaktır.

Aşağıdaki formdan talep oluşturabilir, sizi aramamızı sağlayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 − one =