Yiğit Çevre Mühendisliği | Rulo Çim | Peyzaj | İlaçlama

Rulo Çim Uygulama Fiyatları Nedir?

Rulo Çim | Peyzaj | İlaçlama

Rulo Çim Uygulama Fiyatları Nedir?

17/04/2020 Rulo Çim 0

Ülkemizde pek çok yerde rulo çim yetiştiriciliği yapılmaktadır. Rulo çim farklı bölgelerde bulunan çimlerin kesilip aynı gün içerisinde istenilen alana yeniden ekilmesi için en uygun çim türüdür. Çim tohumu ekimi yaparak alanlarını çimlendirmek isteyen kişiler kadar rulo çim ekimi yapanlar da vardır. Rulo çimin tercih edilmesindeki en büyük etken ise uzun süreler bakım gerekmeksizin hızlı bir şekilde yeşil, canlı ve bahara hazır bahçelere kavuşturmasıdır. Rulo çim çim tohumu ekilip çim büyütülmesinden biraz daha farklıdır. Yapı aynı olsa da rulo çim uygulaması çok daha profesyonel bir iştir. Bu nedenle de Yiğit Çevre Mühendisliği firmamızda sıklıkla rulo çim uygulama fiyatları talebi oluşmaktadır.

Rulo çimlerin ekimi için biraz bahçe, bitki ve peyzaj bilgisine hakim olmak gereklidir. Bunun yanı sıra belli bahçe ekipmanlarına da sahip olmak gerekir. Halı gibi serilmesinden dolayı oldukça kolay uygulanan rulo çimler eğer iyi bir şekilde toprakla birleşmesi hızlı bir şekilde çürür ve ölür. Bu nedenle de uzman bir firmadan destek almak yararlı olacaktır.

Bahçelerin büyüklükleri, bulundukları konumlar ve istenilen çimin kalitesine göre rulo çim uygulama fiyatları değişiklik gösterir. Üstelik alanda keşif yapılması ve ne gibi işlemlerin yapılacağının da önceden biliniyor olması gerekir. Rulo çimlerin uygulanabilir olması için toprağın verimli ve elverişli olması, alanda herhangi bir çöp, inşaat malzemesi gibi atıkların bulunmaması gerekir. Alan tüm çöplerden temizlenip toprak tasfiye edildikten rulo çim ekimi yapılmalıdır. Aksi halde rulo çimler toprakla birleşip bütünleşemez ve canlılıklarını çok kısa sürede kaybederler.

Rulo çim ekimi kadar mühim olan diğer bir nokta da ekimi yapıldıktan sonra rulo çimlerin bakımıdır. İyi bir bakımla bir rulo çim 5 ila 10 yıl kadar uzun süreli yaşam gösterebilir. Bu yüzden bahçe sahiplerinin rulo çim ekimi yaptırdıktan sonra peyzaj mimarlarından ya da uygulayıcı firmadan bazı noktalarda destek alması ya da bilgi edinmesi gerekebilir.

Rulo Çim Uygulama Fiyatları İstanbul

İstanbul’da ve tüm Türkiye’de faaliyet gösteren Yiğit Çevre Mühendisliği firmamız ile tüm merak ettiğiniz soruları öğrenebilir ve rulo çim uygulama fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Üstelik ücretsiz keşif talebinde bulunarak bahçelerinizi uzman bir göz ile değerlendirme imkanına da sahip olabilirsiniz. İyi bir rulo çim ekimi uzun yıllar güzel bahçelere sahip olmak demektir. Bu yüzden kaliteli bir rulo çim almalı ve aynı kalitede hizmet gösteren bir firmadan destek almalısınız. Doğru adımlarla ve iyi bir bakımla çok uzun yıllar canlı ve yeşil bahçelere sahip olmanız mümkündür.

Yalnızca rulo çim uygulama fiyatları hakkında değil aynı zamanda peyzaj ve bahçe bakımı hakkında da tüm merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two + 19 =