Yiğit Çevre Mühendisliği | Rulo Çim | Peyzaj | İlaçlama

Ucuz Rulo Çim Ekimi

Rulo Çim | Peyzaj | İlaçlama

Ucuz Rulo Çim Ekimi

12/04/2019 Rulo Çim 0
Baharın gelişi ile birlikte artık tüm bahçe sahiplerinin alanlarını yeşillendirmek ve en kaliteli ancak ucuz rulo çim serdime telaşına düşecektir. Pek çok çim çeşidi bulunur. 5 karışımlı 6 karışımlı, bermuda çimi, uganda çimi derken hangi çimin en uygun çim olduğuna karar vermek zorlayıcı olabilir. Bunun için ekibimizden ücretsiz keşif talebinde bulunabilirsiniz. Böylelikle alanınıza gerekli olan en ucuz ve en iyi çimi kolaylıkla bulabilirsiniz.

Çimlerin ekimine başlanmadan önce alanın keşif yapılması alanda yapılacak işlemleri belirlemek adına da önemlidir. Çünkü çimin ekileceği alan önceden tasfiye edilmeli, temizlenmeli, alandaki çöplerden ve inşaat artıklarından arındırılmalıdır. Bu gibi işleri planlamak ve rulo çimi buna göre ekmek gereklidir. Rulo çimler çiftliklerden kesildikten sonra maksimum 24 saat süre içerisinde yeni alana ekilmelidir. Çimler canlı bir şekilde kesilir ve yeni alana ekilene dek kurumamalı ya da ölmemelidir.

Ucuz Rulo Çim Nasıl Ekilmelidir?

Rulo çimlerin serimi sırasında çimler arasında boşluklar kalmamalı ancak üst üste de binmemelidir. Birbirine denk gelecek şekilde serilmeyen çiftler boşluklardan hava alacaktır ve dokusu zayıflayıp ölecektir. Tüm koşullara uygun şekilde ekimi gerçekleştirilen ucuz rulo çim ortalama birkaç hafta içerisinde yeni çimlerin oluşumuna sebep olacak ve çim alanınız güçlenecektir.

Çimlerin serimi bittikten sonra sulama yapılması da çok önemlidir. Ekimin yapıldığı toprağın 4-5 cm kadar derinine işleyecek kadar sulama yapılmalıdır. Sıcak havalarda çimlerin nemini muhafaza edebilmesi adına suyunun bolca olması gereklidir.

Çimin ekiminin yapıldığı ilk haftalar sulama nispeten daha fazla olmalıdır. Çim köklerinin sağlıklı olması ve güçlenebilmesi için su ile toprağa bağlanmalıdır. Çimlerin boyu 3 ila 4 cm aralığında kalacak şekilde düzenli olarak biçilmelidir. Çimleri düzenli olarak biçmek çim köklerini kuvvetlendirir. Daha uzun ömürlü köklere ve sağlıklı bir dokuya sahip olurlar.

Ekimi yapılan ucuz rulo çim bahar aylarında ve sonbahar aylarında gübrelenmelidir. Tam da şu dönemlerde Mart, Nisan ve Mayıs aylarında sonbaharda yani Eylül, Ekim Kasım aylarında bu işlemler yapılmalıdır. İyi bir rulo çim ancak uygun fiyatlı bir bahçe peyzajı yaptırmak istiyorsanız ziraat mühendislerimizden destek alabilirsiniz. Danışmanlık ve keşiflerimiz ücretsizdir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 + 16 =