Yiğit Çevre Mühendisliği | Rulo Çim | Peyzaj | İlaçlama

Virüs İlaçlama

Rulo Çim | Peyzaj | İlaçlama

Virüs İlaçlama

25/03/2020 İlaçlama 1

Çin’de kendini gösteren ardından tüm Avrupa’ya ve dünyaya yayılan corona virüs tüm önlem ve tedbirlere rağmen ülkemize de giriş yapmıştır. Hem Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın almış olduğu önlemler hem de halkımızın bilinçli ve duyarlı bir şekilde önlem alarak ilerlemesiyle bu virüs ülkemize geç girmiştir. Ancak yine de hızlı yayılım gösteren ve kendini 14 günlük kuluçka sürecinde hiç göstermeyen corona virüsten kurtulmak sanıldığı kadar da kolay ve basit olmamaktadır. Bu nedenle pek çok firmalar, belediyeler, bireysel kişiler en önemli ve gerekli önlemlerden biri olan virüs ilaçlama hizmetine başvurmayı çare olarak görmüştür.

Corona virüsü temelinde hijyenle ve kişisel temas korunmasıyla önlenebilen, diğer bir kişiye bulaşması pek mümkün olmayan bir virüs çeşididir. Ancak herhangi bir temas sonucunda, kişisel dahi olmasa da cansız ortamlarda kendini bir diğer kişiye taşıyabilmektedir. Bu durum da virüs ilaçlama hizmetini bir hayli önemli kılmaktadır.

Virüslerin pek çoğu gibi corona virüs de gözle görülemeyecek mikroorganizmalardır. Bu nedenle onlarda korunmak için özel yöntemlerle tedbir alınmalıdır. Özellikle de corona virüse karşı geliştirilen dezenfektan ilaçları ile ilaçlama hizmeti alınmalıdır.

Virüs İlaçlama Hizmeti Nasıl Yapılır?

Günlük yaşamda, restaurantlar, cafeler, catering firmaları, şirketler, alışveriş merkezleri, iş yerleri, evler herhangi bir böcek, virüs, haşere ve kemirgene rastlamasa da ilaçlama hizmeti alırlar. Böceklerdeni haşere ve kemirgenlerden kurtulmanın ve onları bulunduğumuz ortamlardan uzak tutmanın en etkili yolu düzenli olarak haşere ilaçlama ve kemirgen ilaçlama hizmeti almaktır. Şimdi aynı durum corona virüs için de geçerlidir. Corona virüs ve benzeri tüm zararlı mikroorganizmalardan, bakterilerden ve virüslerden korunmanın yolu ilaçlama hizmeti ile mümkündür.

Bilinmelidir ki, her bir canlı türü için farklı ilaç ve ilaçlama tekniği kullanılır. Haşereler için kullanılan ilaçlar ile kemirgenler için kullanılan ilaçlar aynı olmamaktadır. Dolayısıyla da virüs ilaçlaması da farklı teknik ve ilaçlar ile yapılır, yapılmalıdır.

Yiğit Çevre Mühendisliği firmamız Sağlık Bakanlığı’nca onaylı ilaçlar ve personeller ile virüs ilaçlama hizmeti vermektedir. Hem personellerimiz hem de ortamda bulunan herkesin özel maske, ekipmanlar ile ilaçlama çalışması yapması sağlanır. Özel olarak virüsler için geliştirilmiş ilaçlar ile yapılan bu dezenfekte ilaçlama hem ortamız sterilize eder hem de olası bir hastalığın önüne geçer. Çalışmak zorunda olan ve gün içerisinde pek çok kişinin giriş çıkışına maruz olan ofis ve iş yerleri için düzenli virüs ilaçlama hizmeti kaçınılmazdır. Firmalarınız, ofisleriniz, plaza ve iş yerleriniz için ilaçlama hizmeti almak ya da bilgi almak istiyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 24 saat içerisinde sağlanan çözüm ile tüm virüs ve zararlı canlılardan kurtulmanız mümkündür.

 

Bir cevap

  1. […] kemirgen ilaçlama, yılan ilaçlama, akrep ilaçlama, coronavirüs (koronavirüs) ilaçlama, virüs ilaçlama, dezenfekte ilaçlama ve dezenfektan fnde uzun yıllardır faaliyet […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 − 8 =